Arzu Sabancı İmzalı Rahat Şıklık

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2021/02/DF796647-ADA5-4D2D-BA92-3BE8AC0B8501-1280x1920.jpg

İş ve cemiyet hayatının önemli isimlerinden, Arzu Sabancı ile yeni markası Arzu Sabancı Studio üzerine keyifli bir Cumartesi röportajı gerçekleştirdik.

A.C: Sizi tanıyabilir miyiz?

A.S: Kariyerime 1998’de dünya markalarına ihracat yapan Exsa Konfeksiyon’da H&M’e koleksiyon hazırlayarak başladım. Daha sonra perakende sektörüne geçerek iş hayatıma Giysa’da devam ettim. Topshop ve Arcadia bünyesindeki 6 markayı Türkiye’ye getirme operasyonunda görev aldım. 2004’te kendi şirketim Hayat Tekstil’i kurup, ünlü İtalyan markalarından Patrizia Pepe ve daha sonrasında PINKO markalarının Türkiye distribütörlüğünü üstlendim. 2015 yılında PINKO ile yapmış olduğum kapsül koleksiyon 15 ülkede satışa sunuldu. Yakaladığı başarının ardından 2016 ve 2017 yıllarında işbirliği devam ederek Londra Harrods, Paris Galerie Lafayette gibi dünya çapında seçkin mağazalarda yerini aldı. 2017 yılında Türk perakende devlerinden Koton ile yeni bir işbirliğine başladım. Koton ile günümüze kadar 8 koleksiyon çıkardık. Şimdi ise kendi markamın sizlerle buluşmasının heyecanı içindeyim.

AC: Kısa bir süre önce hayata geçirdiğiniz markanızı tasarlarken kriterleriniz nelerdi?

A.S: Arzu Sabancı Studio, kendi yaşam stilimden ödün vermediğim, renkli, canlı, dinamik ve şu anki yaşam koşullarımızda bize iyi hissettirecek tasarımlara sahip. Amacım, gerçekten sevdiğim ürünlere yer verdiğim, beni yansıtan kalıplarından kumaş kalitesine inandığım bir marka yaratmaktı.

A.C: “Arzu Sabancı Studio” markanızın çatısı altında tüketiciye kaç kategoride ürün sunuyorsunuz?

A.S:Arzu Sabancı Studio marka çatısı altında birçok koleksiyon yer alacak. Bunun ilki Activewear oldu. 8 kategori ile başladık ama bu yeni eklenen ürünlerle, uzun vadede yeni koleksiyonlarla değişecek tabi.

A.C: Satışa sunulduğu günden beri dünyaca ünlü Lululemon, Joah Brown, Sweaty Betty gibi markalarla birlikte anılmaya başladınız. Bu kadar kısa sürede böyle bir başarı yakalamayı bekliyor muydunuz?

A.S: Yıllardır sektörün içinde yer almam, markalarla yaptığım işbirlikleri ile yarattığım koleksiyonların beğenilmesi bu konuda avantajlı olmamı sağlamış olabilir. İnce eleyip sık dokuduğum bu koleksiyonun kısa sürede bu ilgiyi görmüş olması tabi ki memnun edici.

A.C: Yurtdışı pazarında ürünlerinizin satışı ile ilgili çalışmalarınız var mı? Markanızın ürünlerini kısa bir süre sonra dünya pazarında görebilecek miyiz?

A.S: Evet, kendi E- ticaret altyapı çalışmalarımız başladı. Ama kendi platformumuz dışında birçok seçkin Türk markasının da yer aldığı Maison Orient E-ticaret sitesinden Arzu Sabancı Activewear koleksiyonuna ulaşmanız mümkün.

A.C: Geleceğin giyim tarzı sizce ne olacaktır? Rahat ve renkli kıyafetler mi?

A.S: Spor ve rahat giyim stili bence her zaman kalıcı artık, trendler de bunu doğruluyor. Şıklık da geri dönecektir, hepimiz bir yandan bunu bekliyoruz. Ama rahat şıklık sanırım uzun seneler bizlerle.

 

 

© Ayben Cumalı 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.