Çiçeklerle Maceram Büyüleyici Bir Yolculuk…

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2021/04/IMG-20210409-WA0017.jpg

Çiçeklerle Maceram Büyüleyici Bir Yolculuk…

Mila Flowers&Design markasının kurucusu Umur Yazıcı ile Cumartesi röportajı gerçekleştirdim. Umur Hanım markasının hikayesini blogum için anlattı.

 

AC: Sizi tanıyabilir miyiz?

UY: Başkent Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyatı mezunuyum. Uzun yıllar kurumsal markalarda yöneticilik yaptım. Bundan 8 sene önce başlayan çiçeklerle maceram, hayallerimin de ötesinde büyüleyici bir yolculuk sundu bana!

AC: Mila Flowers & Design fikri nasıl oluştu?

UY: Kendi işimi kurmaya karar verme noktasına geldiğimde, yaratıcılık ve görsellik benim için ön planda oldu. Çiçeklerin enerjisini oldum olası çok sevmişimdir. Sıra dışı ve alışılagelmişin ötesinde tasarımlar oluşturarak, kişiye özel çiçek tasarımları ile fark yaratarak markalaşma fikri çok hoşuma gitti.

AC: Ne tarz çiçekler hazırlıyorsunuz?

UY: Mila Flowers & Design olarak, markamıza ait özel birbirinden farklı tasarımlarda kutularımız en çok tercih edilenler arasında. Son zamanlarda, özenle hazırlanmış sıra dışı renk ve tasarımlarda ambalajları ile buketler de çok tercih edilmeye başlandı.

 

AC: Çiçeklerinizi hazırlarken nelere dikkat ediyorsunuz?

UY: Çiçeklerin ve bitkilerin bir araya gelişi; dokuları, formları ve renkleri, iç dünyamızı yansıtan bir tür iletişim aracı diye düşünüyorum. Çiçeklerin gücünden, enerjisinden ve renklerinden ilham alıyoruz. Her çiçeğin karakteri farklı, biz insanlar gibi. Her yeni bir buket veya aranje ile bir tür keşfe çıkıyoruz. Amacımız ulaşacağı kişiyi yansıtan, kendi tarzı ile bütünleşen ve tam anlamı ile o kişinin ruhuna hitap eden bir çiçek tasarımı yaratabilmek.

 

AC: Covid-19 döneminde çiçek satışlarındaki durum nedir?

UY: Covid-19 döneminde insanlar evlerinde daha çok zaman geçirmeleri nedeni ile moral ve enerjilerini yükselten, ruhlarını pozitif besleyen çiçeklerle ev dekorasyonlarını destekleyerek, konfor alanlarını kendileri için çok  daha keyifli bir hale getirmeye başladılar.

 

AC: Bu sene yaz gelinleri için ne tarz çiçek buketleri hazırlayacaksınız?

UY: Gelin buketleri için en sevdiklerimiz arasında şakayık buketleri geliyor. Gelin buketini değerlendirirken, birçok faktörü göz önünde bulunduruyoruz. Kişiyi ve mekânı yansıtan, gelinliği ve düğün konseptini tamamlayıcı buketler öneriyoruz. Romantik soft güller, bohem canlı renkli güllerle bir araya gelen daha asi ithal bitkiler ya da rustic doğal kurutulmuş bitkilerin karıştırıldığı natürel renklerin hâkim olduğu buketler gibi…

AC: Daha çok ne tarz çiçekler tercih ediliyor?

UY: En çok tercih edilen çiçekler arasında başta renkli güller olmak üzere, mevsimine göre şakayık ve laleler geliyor.

 AC: Çiçeklerin ömürlerini uzatmak için neler öneriyorsunuz?

UY: Çiçeklerin ömrünü uzatabileceğimiz en kolay yöntem, sularını 2 günde bir tazeleyerek, çiçeklerin altlarını 1cm kadar kısaltmaktır. Aynı zamanda suda bakterilerin oluşmasını engelleyecek bir iki damla çamaşır suyu kullanılabilir. Direk güneşe ve sıcağa maruz bırakmamak da önemli hususlar arasında.

 

AC: Markanızın farklılaşması için neler yapıyorsunuz?

UY: Yenilikçi ve yaratıcı bir bakış açısı ile odağımızı her zaman bir adım sonrasına ve yeni tasarımlar üzerine kurguluyoruz. Doğadan ve sürekli değişen ve dönüşen dünyadan ilham alıyoruz.

AC: Önümüzdeki dönemdeki hedefleriniz nelerdir?

UY: En büyük gayemiz yenilikçi yaklaşımımızı her zaman taze tutarak, sürekli kendimizi geliştirmek ve daha farklı tasarımlarla müşterilerimize büyülenebilecekleri hizmetler sunabilmek. Özellikle son zamanlarda özel davetler için hazırladığımız konsept sofralar da bir bütün olarak oldukça ilgi görmeye başladı. Her defasında, kendisini tekrar etmeyen yeni bir konsept ve yaratıcı tasarımlarla özel günleri daha değerli hissedilir ve özgün kılmak bizi çok mutlu ediyor.

 

 

 

© Ayben Cumalı 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.