Daha İyi Bir Christmas Market Mümkün…

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2021/12/Picture5.jpg

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da Karaköy’de Christmas Market açıldı. Gerek katılımcı firmalar, gerekse Christmas Market’i hazırlayanlar sosyal medyada çok başarılı şekilde etkinliğin tanıtımını yaptılar. 7’den- 70’e herkes etkinliği çok merak etti.  Merak edenlerin arasında kendimi de sayabilirim.😊 Küçük çocuğu olanlar çocuklarını etkinliğe götürüp atlı karıncaya bindirip buz pistinde çocuklarının keyifli vakit geçirmesini istediler. Büyük heyecanla günler öncesinde programlar yapıldı.

Ben de 12:00’de açılacak seansa kalabalık olmadan gidip gezmek için planımı yaptım. Cumartesi keyifli bir şekilde etkinlik alanına gittim. Saatler öncesinden kuyruk başlamıştı. Kuyrukta önümde duran ailenin iki çocuğu da heyecanla kapıların açılmasını bekliyordu. Onların heyecanına ben de ortak oldum.

Kapılar açıldı ve herkes çok merak ettikleri Christmas Market alanına giriş yaptı. Her marka en şık, en kaliteli ürünlerini getirip çok özenli bir şekilde küçük kiokslara yerleştirmişler. Aralarında çok sevdiğim, takip ettiğim markalar da bulunuyor. Etkinlik alanında sadece hediyelik eşyalar değil Alman Frankfurter Hot Dog’undan Fransız croissantınına ginger breadman kurabiyeden lazanyaya kadar birçok yiyecek ve içecek bulabilirsiniz.

Bunun yanı sıra belli saatlerde ünlü sanatçılar konser veriyor. Christmas Market yetkililerine birkaç naçizane önerim olacak. İlk olarak giriş ücretleri 190.00 TL, Axess kartına 160 TL, internetten önceden almışsanız daha ucuza girebiliyorsunuz. Önümüzdeki yıl giriş ücretlerinde biraz indirim yapılırsa Christmas Market’i merak eden çok fazla kişi gezme imkânı bulur.

Önümüzdeki sene için eğer imkân varsa mağazaları daha geniş alana kurup katılımcıların daha rahat bir şekilde gezip alışveriş yapmaları sağlanabilir. Bunun yanı sıra aileleri ile birlikte heyecanla etkinliğe gelen çocukların beklentilerini karşılamak için atlı karıncanın yanı sıra çocukların binebilecekleri birkaç eğlence parkı konulsa daha keyifli bir zaman geçirmeleri sağlanabilir. Bir de buz pistini kapılar açıldığında donmuş olması ve çocukların kullanımına hazır olması gerekiyordu ama değildi. Küçük yaştaki çocukların kayarken kullanabilecekleri penguenlerin bulundurmanın önemli olduğunu da düşünüyorum.

Fotoğraf çekilecek alanın daha görünür olması önerilerimin arasında.😊 Kapıya para ödendiğinden, çocukların kayacakları pistte para ödendiği için yiyecek, içecek bölümünün biraz daha ucuz olması gerekiyor. Aksi takdirde 4 kişilik bir aile için çok pahalı bir hafta sonu gezisi oluyor. Fikir çok güzel arkada çok büyük bir emek var. Büyük bir emeğin olduğu katılımcılar tarafından görülüyor. Çok sayıda çalışan bu proje için çalışmış.  Fakat Christmas Market fikrini büyütüp yaşatmak için katılımcılardan gelen önerilerini de dinlemek gerekiyor.

© Ayben Cumalı 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.