İsveç’ten Gelen Ödüllü Güzellik…

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2020/09/Gizem-Günalp-1.jpg

FOREO SWEDEN markası güzellik endüstrisine yepyeni fikirler, tasarımlar ve en iyi güzellik çözümleri sunuyor. FOREO markasının Pazarlama Müdürü Gizem Günalp ile Cumartesi röportajı gerçekleştirdim.

AC: FOREO markası altında yer alan ürün kategorilerinizden bahsedebilir misiniz?
GG: Hikâyemiz 2013 yılında İsveç merkez ofisimizde başladı, son 7 yıl içinde 77 ülkeyi FOREO SWEDEN farkıyla tanıştırdık. Bugün dünyada 20 milyon FOREO’lu var. FOREO SWEDEN son 7 yıl içinde 160’tan fazla güzellik ödülünün de sahibi oldu.

FOREO olarak kendimizi güzellik teknolojisi markası olarak tanımlıyoruz. Bu doğrultuda ürün yelpazemizde ödüllü yüz temizleme cihazı LUNA serisi, aydınlatıcı göz masajı cihazı IRIS, elektronik diş fırçasına yenilik katan ISSA diş fırçaları ve akıllı maske cihazı UFO ile bakım rutinlerine alışılmışın dışında bir yorum getiriyoruz. Güzellik endüstrisine sunduğumuz yepyeni fikir ve tasarımlarla, en iyi güzellik çözümlerini her gelir seviyesindeki kişilerin deneyimine sunuyoruz.

AC: Markanızın çatısı altında bulunan FOREO LUNA ailesinin kaç değişik özelliğe sahip cihazı bulunuyor? Kadınlar tarafından FOREO LUNA cihazları içinde en çok hangisi tercih ediliyor?
GG: FOREO LUNA yüz temizleme ve cilt sıkılaştırıcı serisinde 7 farklı ürün bulunuyor. LUNA 3, LUNA mini 3, LUNA 2, LUNA mini 2, LUNA go, LUNA fofo ve LUNA play plus. Tümü anti bakteriyel özellikli LUNA serisi, yumuşak silikonu ve patentli T-sonic titreşimleri ile gözeneklerde biriken kirin, yağın ve ölü derinin yüzde 99.5 oranında temizlenmesine ve gözeneklerin arınmasına yardımcı oluyor. Böylece sadece birkaç dakika içinde cildi derinlemesine temizlemek mümkün oluyor.
LUNA serisinde iki ürün grubu bulunuyor, LUNA 3-LUNA 2-LUNA go ürünlerinde cilt temizliğinin yanında cilt sıkılaştırıcı masaj ile anti-aging yani yaşlanma karşıtı etki de elde edilebiliyor.

Belli bir yaş sonrasına yaşlanma modu olan ürünü, cilt analiz yapılmasını istiyorlarsa LUNA fofo ürününü önermek gibi tüketicilerin kendilerine en uygun modeli seçmeleri için yönlendirme de yapıyoruz. Bu yüzden en çok tercih edilen bir ürünümüz diye bir ayırım yapmamız pek uygun olmaz ama herkesin kendi hayat tarzına uyan bir ürünümüz olduğunu söyleyebilirim.

AC: Cihazlarınızdan istenilen sonuç kaç haftada elde ediliyor?
GG: Ürünlerimizden en etkili sonucu alabilmek için, cilt bakım rutini içinde günlük ve düzenli bir şekilde uygulamanızı tavsiye ediyoruz. LUNA serisi ürünlerimiz ihtiyaç duyulduğu her zaman kullanıma uygundur. Derinlemesine cilt temizliği açısından daha ilk kullanımdan cildi ferahlattığı ve daha yumuşak yaptığı geri dönüşünü kullanıcılarımızdan sık sık alıyoruz. Sıkılaştırıcı ya da yaşlanma karşıtı bakım ve masajlar konusunda görülecek etki için sabırlı olmalarını ve rutinlerini aksatmamalarını öneriyoruz. Ciltte yerleşmiş olan kırışıklıkların açılması ve hali hazırda oluşmak üzere olan kırışıklıkların önlenmesi için düzenli uygulama yapılmasını tavsiye ediyoruz. Cilt bakımınızı düzenli bir süreç olarak düşünerek, LUNA ürününü kullanmaya devam ederek uzun vadede gözle görülür sonuçlar alınabilir. UFO akıllı maske ürünümüz de ise anında etki görebilirsiniz. Üstün Kore cilt bakım formülleri ve gelişmiş İsveç teknolojisi ile 90 saniye gibi kısa bir sürede doğal ışıltılı bir cildin tadını çıkartabilirsiniz.

AC: Erkeklere yönelik olan cihazınızdan bahsedebilir misiniz? Erkeklerin cihazınıza olan ilgileri nasıl? Kaç yaş grubundaki erkekler cihazınızı kullanmaya başlamalı?
GG: İster sinekkaydı bir tıraşı tercih etsin, ister sakal kullanmayı; bir erkeğin daha iyi görünmesinin sırrı şüphesiz bakımlı olmasında yatıyor. Sinekkaydı tıraş olsanız da jiletin yarattığı tahriş yüzünden cildiniz kızarıp zarar görebiliyor. Kıl köklerinde oluşan bakteri, yağ ve kir birikimi iltihabi sorunlara neden olabiliyor. Gerekli bakım yapılmadığında durum sakal veya bıyık bırakanlar için de çok parlak olmuyor. Çünkü sakallar yeterince temiz tutulmadığında, barındırdığı bakteriler akne, tahriş, enfeksiyon gibi cilt bakım sorunlarına davetiye çıkarıyor. Cilt ölü derilerden arındırılmadığında ise batık ve kıl dönmesi görülebiliyor.
FOREO LUNA 2 for MEN ve LUNA go for MEN ile kıl köklerinin yumuşamasına yardımcı oluyor ve daha kolay, pürüzsüz ve etkin bir tıraş sağlıyoruz. Ayrıca yılda yaklaşık 125 kez tıraş bıçağı değiştirmek zorunda kalıp masraf yapan erkeklerin, LUNA for MEN’in tıbbî silikon yüzeyi sayesinde sürekli tıraş bıçağı yenileme ihtiyacını ortadan kaldırarak büyük bir masraftan kurtarıyoruz. Ciltte biriken kir ve yağı yüzde 99.5 oranında arındıran LUNA 2 for MEN, peeling etkisiyle cildi ölü derilerden arındırarak sakalların daha rahat ve sağlıklı uzamasını sağlıyor, batık ve kıl dönmesi sorununun da önüne geçiyor. Tüm erkekler 14 yaşından itibaren LUNA serisi ürünlerimizi güvenle kullanabilir.
Son dönemde erkeklerin de cilt bakımına verdiği önem artmış gözüküyor. Satışlarımıza baktığımızda LUNA erkek ürünlerinde satışımız pandemi döneminde 2’ye katlandı.

AC: Markanızın ağız sağlığına yönelik ürünleri de bulunuyor. Ağız sağlığının dostu olan ürünlerinizden bahsedebilir misiniz?
GG: FOREO olarak ISSA elektrikli diş fırçaları ile zahmetsiz ağız bakımı imkanı sunuyoruz. Diş fırçalamaya yeni bir yaklaşım ile hibrid fırça uçları, diş ve dişetlerini etkili ve nazik bir şekilde temizleyen mikro silme etkisi oluşturmak için dakikada 11 bin yüksek yoğunluklu titreşimi yönlendiriyor. Fırçamız ultra hijyeniktir. Silikonun ve PBT polimerin doğal özellikleri, daha hijyenik fırça başları ve daha iyi ağız sağlığı için daha az bakteri barındırır. Benzersiz fırça kafası, dişeti için hassas bir masaj sunarken plak kütlesinin daha yoğun olarak temizlenmesini sağlamak için hem silikon kıllar hem de PBT polimer kılları kullanıyoruz.

AC: Fırçalarınız çocukların ağız sağlığında ne gibi olumlu etkiler yaratıyor? Kaç yaş grubundan itibaren çocuklar fırçalarınızı kullanabiliyor?
GG: Ağız ve diş sağlığı güzel bir gülüş ve ferah bir nefesin ötesinde vücut sağlığımız için büyük bir önem taşıyor. Dişlerde ortaya çıkan olumsuzluklar kalpten sindirim sistemine kadar birçok organı etkileyebiliyor. Ağız ve diş sağlığının temelleri ise bebeklik döneminde atılıyor. Bu nedenle süt dişlerinin çıktığı dönemden itibaren ebeveynlere, bebeklerin ağız sağlığını sağlamak için büyük görev düşüyor. Bu süreçte ISSA Mikro ile ebeveynlere destek oluyoruz. 0-5 yaş arası bebekler için temel ağız bakımı sağlayan ISSA Mikro ile artık çocuklara dişlerini fırçalamayı eğlenceli ve güvenli bir şekilde öğretebilirsiniz. ISSA Mikro’nun bakteri oluşumuna dirençli, hızlı kuruyan, gözeneksiz silikondan yapıldığı için naylon fırçalara göre 10 bin kata kadar daha az bakteri taşıyan, ultra hijyenik fırça başlığı çocukların diş minesini çizemeyecek ve diş etine zarar vermeyecek, yumuşak ve esnek silikon fırça uçlarından oluşuyor. Bebeğin diş çıkarma sürecinin başından itibaren kullanılabilen ISSA Mikro, diş çıkarma ağrılarını rahatlatırken besin parçaları ve kalıntılarını temizleyerek ağızdaki bakterilerin azalmasına yardımcı oluyor. 5 yaşına kadar ise bebeklerin hassas diş etlerine tahriş etmeden nazikçe masaj yaparken hassas temizlik sağlıyor.

ISSA Mikro, dakikada 6 bin narin titreşimle ve iki ayrı moduyla hem dişleri temizliyor hem de diş etlerine masaj yapıyor. Fırçalama modu sayesinde dişleri aşındırmadan etkili bir biçimde temizlerken, masaj modu ise diş etlerini rahatlatıyor. ISSA Mikro, tüm bu özellikleriyle çocukların sağlıklı ve yaratıcı ağız bakım alışkanlıkları kazandırmaya teşvik ediyor. Henüz diş çıkarmamış 0 – 6 aylık bebeklerde de kullanılabilen ISSA Mikro, sahip olduğu teknolojik özellikler ile bebek ve çocukların ağız sağlığını koruyor ve nazik bir ağız bakım rutini sunuyor. BPA ve ftalat içermeyen tıbbi kullanıma uygun, hijyenik silikondan yapılan ISSA Mikro, su geçirmediği için banyoda rahatça kullanılabiliyor ve başlığı çıkarılmadığı için de bebekler için son derece güvenli.

 

AC: Cihazlarınızın yanı sıra markanızın maskeleri bulunuyor. Markanızın kaç çeşit özellikte maskesi bulunuyor? Maskelerinizin özelliklerinden kısaca anlatabilir misiniz?
GG: Bu sene içerisinde çıkarttığımız FOREO’nun devrim niteliğindeki yeni üstün akıllı maske terapisi cihazı UFO, saniyeler içinde kişiselleştirilmiş bir yüz bakımı sağlamak için geliştirilmiş cilt bakım teknolojilerini Kore’nin seçkin maske formülleriyle birleştiriyor. SPA kalitesinde bir bakım terapisini ev ortamında sunan akıllı maske terapisi cihazı UFO, cildin ihtiyaç duyduğu mükemmel bakımı sadece 90 saniyede sunuyor.
Dünyanın ilk akıllı maske terapisi olan UFO cihazı, aktif maske bileşenlerinin derinlemesine nüfuz etmesini sağlarken, ısıtma, soğutma ve T-Sonic™ titreşimlerin gücünü barındıran Hiper İnfüzyon Teknolojisi sayesinde Kore’nin etkili formüllerini barındıran aktif maske bileşenlerinin gücünden maksimum fayda sağlayarak çok kısa süre içinde etkileyici sonuçlar sunuyor.
Her cilt tipine uygun olarak geliştirilen akıllı maske terapisi cihazı UFO,içerdiği Termoterapi yani ısıtma modu sayesinde 45 dereceye kadar yavaş yavaş ısınan cildinize maskelerdeki aktif bileşenlerin aşılanmasını sağlarken, zihni rahatlatıp cildi canlandırıyor,, cildi yenileyerek belirgin gözeneklerin görünümünü azaltıyor. Kriyoterapi sayesinde ise 5 dereceye kadar cildi soğuturken yüzdeki şişlikleri azaltarak, aktif maske bileşenlerinin cilde derinlemesine nüfuz etmesine yardımcı oluyor.
Akıllı maske terapisi cihazı UFO’nun hiper infüzyon esnasında uyguladığı bir diğer yenilik de, ilk kez ev ortamına uygulanabilir hale gelen LED ışık terapileri. Her maske için uygulama tarafından ayrı ayrı seçilerek belirli süreyle uygulanan Kırmızı LED ışık terapisi, yaşlanma etkilerini hafifletirken vücudun ekstra kolajen salgılamasına sağlıyor. Yeşil LED ışık terapisi, cildi parlatırken cilt üzerindeki ton farklılıklarını minimize ederek ufak noktaları kaybediyor. Mavi LED ışık terapisi de akneye sebep olan bakterileri yok ederken, kan dolaşımı hızlandırılıyor. Cildi canlandıran UFO’nun bu LED ışık terapileri ultraviyole ışınların zararlı etkilerini içermiyor.
Güzellik teknolojisine yeni bir bakış açısı kazandıran, akıllı maske terapisi cihazı UFO ile birlikte çalışan aktif maskeleri, her biri özenle seçilmiş Kore’nin seçkin maske formüllerinden oluşuyor. Tüm cilt tipleri için uygun olan hiyalüronik asit aşılı H2Overdose maske, kuru ciltlere ihtiyacı olan ultra nemi sağlıyor. Zeytinyağı ve gençleştirici ginseng ile formüle edilen tüm cilt tipleri için uygun olan Call It a Night maskesi, cildi derinlemesine besleyip canlandırıyor, günün tüm yorgunluğunu siliyor. Kafein aşılı mikrofiber Shimmer Freak maskesi, göz çevresindeki yorgunluk belirtilerini sadece 90 saniyede ortadan kaldırıyor. Tüm cilt tiplerine uygulanabilen Shimmer Freak maskesi, cildin uyanmasına da yardımcı oluyor. Cildi derinlemesine beslerken sıkı bir görünüm kazandıran ve kuru ve olgun ciltler içi birebir olan Youth Junkie maskesi, zengin kolajen içeriğiyle gençleştirici etki yaparak, cildin yenilenmesine olanak tanıyor. Karma ve yağlı ciltler için uygun olan kömür özlü Matte Maniac maske ise tazelenmiş bir cilde ulaşmak için aşırı sebumu ve kiri temizliyor, gözenekleri azaltıyor, cilt tonunu eşitliyor ve kusurları minimize ediyor. Kirlenme karşıtı ve nemlendirici etkisi olan Make My Day maskesi ise tüm cilt tipleri için kullanılabiliyor. Alışılmışın dışına çıkarak güne başlarken tercih edilebilir ve cildi gün boyunca dış etkenlere karşı koruyor. Mat ve yorgun cilt tipleri için birebir olan Glow Addict’in içeriğindeki inci özü ve onarıcı etkiye sahip niasinamid ile eşit olmayan cilt tonunu aydınlatmaya ve düzeltmeye yardımcı olurken; antioksidan bakımından zengin E vitamini ise cildi nemlendiriyor, doğal nem bariyerini koruyup güçlendiriyor.

 

AC: Tüketiciler etkili maskelerinizi ne sıklıkta ve nasıl kullanmalılar?
GG: Çoğu kağıt maske için kullanım haftada 1-2 ile sınırlanırken, akıllı maske terapisi cihazı UFO ile birlikte kullanılan UFO aktif maskelerini gün içinde ihtiyacınız olduğu zamanlarda kullanabilirsiniz. Make My Day maskesini şehrin kirine karşı koruma amaçlı gündüz evden çıkmadan önce kullanıp, akşam eve geldikten sonra Call it a Night maskesi ile derinlemesine nemlendirme yapabilirsiniz. Bir toplantı öncesi yüzünüzdeki ve gözaltınızdaki morluklardan kurtulmak için kafein içerikli Shimmer Freak maskesini 90 saniye gibi kısa bir sürede uygulayarak toplantınıza canlanmış ve ışıldayan bir cilt ile katılabilirsiniz.

AC: En çok satılan ürünleriniz hangileri?
GG: LUNA, en sevilen ve en çok tercih edilen ürünlerimizi içeren serimiz. Tabii bu durumda LUNA’nın FOREO’nun güzellik teknolojisindeki ilk ürünü olması ve yüz temizleme kategorisini ilk yaratan marka olmasının da katkısı var.

AC: Tüketiciler ürünlerinizi hangi satış noktalarından alabilirler?
GG: Cildinin güzelliğine ve sağlığına önem verenler Türkiye’deki yetkili satış noktalarımız olan Sephora, Beymen, Boyner perakende mağazaları ve onların web siteleri ile Trendyol, Hepsiburada, n11, Modanisa, Turkcell, Lidyana web sitelerinde yer alan FOREO mağazalarından satın alabilirler.

AC: FOREO SWEDEN markasının Türkiye pazarında önümüzdeki dönemdeki hedefleri ve projeleri nelerdir?
GG: Misyonumuz insanların özgüvenini tazelemek, çünkü kendini iyi hisseden iyi de görünür ve biz de işimizi iyi yapmış oluruz. Bu çerçevede 2020 sene içinde herkesi mutlu edecek yepyeni yeniliklerimiz olacak.
Çok kısa bir süre sonra UFO akıllı maske terapisi cihazı için yepyeni UFO akıllı maskelerimizi tüketicilerle buluşturacağız: Farm to Face Koleksiyonu. 6 yepyeni formülle doğadan gelen güzelliği, tüm dünyadan toplayıp getiriyoruz. Saf ve doğal içeriklere sahip yeni maskelerimiz, cildin güzel ve sağlıklı görünmesini sağlayacak bir yüz bakımı sunuyor. Yeni Zelanda’dan Brezilya’ya kadar dünyanın dört bir yanından, en iyi uluslararası ve birinci sınıf doğal bileşenlerle geliştirilmiş çığır açan Hydrocell maskelerimiz cildin yenilenmesini, tazelenmesini ve doğal olarak ışıltılı kalmasını sağlıyor. Farm to Face içinde yer alan tüm maskeler %100 bitkiseldir, doğada çözünebilir, dermatologlar tarafından test edilmiştir. İçeriğinde sülfat, parabenler, mineral yağ, retinil gibi içerikler bulunmaz ve %1’den az sentetik koku içerir. BULGARIAN ROSE Maskesi, cildin parlaklığını artırmak için mükemmel şekilde nemlendirir. MANUKA HONEY Maskesi, yorgun cildi canlandırır, ipeksi bir pürüzsüzlük sağlar. ACAI BERRY Maskesi, genç bir ışıltı için cildi pürüzsüzleştirir ve dolgunlaştırır. GREEN TEA Maskesi, taze, sağlıklı görünen bir cilt için arındırır. COCONUT OIL Maskesi, zengin formül, daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için Besler. Ve son olarak CANNABIS SEED OIL Maskesi, eşit ton için cildi yatıştırır ve rahatlatır.
Yıl sonuna doğru Türkiye için yepyeni bir kategori ile FOREO’nun yeni BEAR microcurrent series ile yaşlanma karşıtı bakımı bir üst seviyeye taşıyoruz. FOREO BEAR yüz ve boyundaki 69 kası çalıştırmak için gelişmiş microcurrent (mikro akım) ve T-Sonic™ titreşimler kullanıyor. Kişiselleştirilebilir microcurrent yüz bakım egzersizleri ve patentini aldığımız Anti-Shock System™ ile BEAR, dünyanın en etkili ve güvenli microcurrent cihazıdır. Microcurrent (mikro akım) küreleri vücudun doğal süreçlerini taklit eden elektrik akımları ile kolajen üretimini, elastin onarımını ve yüzünüzün sıkılaşmasını sağlıyor. FOREO patentli Anti-Shock System™ BEAR’ı dünyanın en güvenli microcurrent cihazı yapıyor. Gelişmiş sensörler cildin dayanıklılığını ölçüyor ve otomatik olarak herhangi bir şok ihtimaline karşı yoğunluğu ayarlıyor. Yine FOREO patentli T-Sonic™ titreşimlerimiz dolaşımı artırmak, toksinleri yok etmek ve yüzdeki gerilimi hafifletmek için gözeneklere derinlemesine işler ve daha pürüzsüz, yumuşak ve ışıltılı bir cilt sunuyor. BEAR yüz bakımı gibi yapılmış gibi hissettirir, egzersiz gibi sıkılaştırır.
Erkeklerden bahsetmişken onlar içinde bir haberimiz var! En sevilen ürünümüz LUNA 3, bu defa erkeklere özel olarak geliştirildi. Sonik sakal temizleme cihazı LUNA 3 MEN, yüz kıllarının muhteşemliğine gölge düşüren kir, yağ ve ölü derilerin %99,5’ini, hassas silikon temas noktaları ve sonik dalgalarla yüzden ve bıyıktan arındırıp onları yumuşatıyor. Böylece daha temiz, daha yumuşak ve kolayca şekillendirebilen sakal ile yüz bakım oyununda erkekler de yer alıyor.

AC: Covid-19’la birlikte tüketici online alışverişe kaydı. Bu dönemde en çok hangi ürünler tercih edildi? Tüketicinin satın alma alışkanlığında gözlemlediğiniz değişiklikler neler oldu?
GG:Sağlığımız için olmazsa olmazımız maskeleri taktığımızda nefesimiz nedeniyle oluşan nem ve havasız ortam bazı ciltlerde yağlanmayı artırırken bazı ciltlerde ise kurumayı beraberinde getiriyor. Ayrıca koruyucu maskeler düzenli olarak değiştirilmediğinde ya da alkol, dezenfektan gibi ürünlerle dezenfekte edilip tekrar kullanıldığında alerji, akne, çok hassas ciltlerde egzama da görülebiliyor. Korucuyu maskelerin uzmanların tavsiye ettiği gibi tek kullanımlık olması gerektiğinin altını çiziyoruz, cildin en hassas organlardan biri olduğunu ve bu dönemde cilt bakım rutinimize daha da özen göstermemiz gerektiğini hatırlatıyoruz. Dünyanın ilk akıllı maske terapisi cihazı UFO ve aktif maske bileşenleri ile ciltteki problemleri azalmak için profesyonel bir çözüm sunuyoruz.
FOREO’nun Instagram üzerinden yaptığımız ankete de maske nedeniyle yaşanan sorunlara dair gözlemlerimizi destekler niteliğinde… Ankete katılanlar sık kullanım nedeniyle maskelerin ciltlerinde kuruma, akne, alerjik reaksiyonlar gibi sorunlara neden olduğunu belirtti. Ankete katılanların yüzde 44’ü maskenin temas ettiği bölgelerde akne artışı, yağlanma gözlemlediklerini söyledi. Katılımcıların yüzde 44’ü maskenin yüzünde kuruma yarattığını, yine yüzde 44’ü maske kullanımından sonra cildinde kızarıklıklar görüldüğünü ifade etti. Maske kullanımıyla cildinde alerjik reaksiyonlar görülmeye başladığını söyleyenlerin oranı ise yüzde 28 oldu.
Bunun dışında online alışverişte de belirttiğiniz gibi artış yaşandı. Eve kapanan herkes alışveriş rotasını online’a kaydırdı. Biz satışlarımızın yüksek bir bölümünü zaten online üzerinden yönetiyorduk, pandemi döneminde bu stratejinin ne kadar doğru olduğunu gördük. Bu dönem de cilt temizliğine daha çok önem verildi ama aynı zamanda cildin kuruması da bir sorundu. LUNA serimiz ve UFO akıllı maske terapisini “evinizin konforunda SPA deneyimi” konseptinde tüketiciler sunduk ve çok olumlu geri dönüşler aldık.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© Ayben Cumalı 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.