Kullanıcının Ruhuna Dokunabilmek İçin Tasarımın Özünüzü Yakalayabilmek Lazım…

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2021/06/IMG-20210611-WA0055-1280x1125.jpg

Tasarımcı Gözem Seçkin ile Pazar röportajı gerçekleştirdik. Markasının hikayesini blogum için anlattı.

AC: Sizi tanıyabilir miyiz?

GS: Çok yönlü hayallerimin peşinde koşan, yaratıcı, duygusal bir kişiliğe sahibim. Sanat ve Sanat terapisi eğitimi aldıktan sonra mobilya, aksesuar, mücevher tasarımı, papier mache ve heykel sanatı ile uğraşmaya başladım. Bunun yanı sıra çocuk ve yetişkin eğitimleri tasarlıyorum.

AC: Markanızın kuruluş hikayesinden bahsedebilir misiniz?

GS: Kuyumculuk eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşım Serdar Çakmak ile birlikte  öz isimli koleksiyonumun heykelerini mücevhere uyarladık.  Joyaıx D’ Amour (aşkın değerli taşları) bu şekilde hayat buldu.

AC: Daha çok ne tarz ürünleri hazırlıyorsunuz?

GS: Değerli madenler ve değerli taşlardan oluşan, kolye, yüzük, bilezik ve küpe koleksiyonlarım var.  Ayrıca sınırlı sayıda üretimini yaptığımız Aromaterapik Mood koku, bileklik ve taşlardan oluşan setleri koleksiyonumuza ekledik.

AC: Ürünlerinizi hazırlarken neye önem veriyorsunuz?

GS: Kullanıcının ruhuna dokunabilmek için tasarıma özünüzü yansıtabilmeniz lazım. Bu da tasarımı özgünleştiriyor. En çok buna önem veriyorum sanırım.

AC: Sizin ürünlerinizi alan kitle hakkında bilgi verebilir misiniz?

GS: Benim ürünlerimi farklı olmayı seven, gösteriş değil, saklı hazineler peşinde koşan  kişilerin tercih ettiğini söyleyebilirim.

AC: Sizin ürünlerinizi nelerden alabilirler?
GS: Kalkan’da B&W’dan, Miami de Han Design’dan ve Instagram sayfamızdan siparişlerini verebilirler. Kısa bir süre sonra www.aybencumalishop.com’dan ürünlerimizin satışı başlıyor.AC: Önümüzdeki projeleriniz ve hedefleriniz neler?

GS: Bir sergi projesi ve 2 yeni koleksiyonumu hayata geçirmek için çalışmalarım devam ettiğini söyleyebilirim.

 

© Ayben Cumalı 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.