Markamızın Doğal, Hayatın İçerisinden Olabilmesine Önem Veriyoruz…
Haziran 19, 2021

Markamızın Doğal, Hayatın İçerisinden Olabilmesine Önem Veriyoruz…

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2021/06/tospromo-56-1280x1600.jpg

TO’s markasının kurucuları Teni Lorin Yeşiltepe ve Tais Citci ile Cumartesi röportajı gerçekleştirdim. Markalarının hikayesini blogum için anlattılar.

A.C: To’s markanızın kuruluş hikayesinden bahsedebilir misiniz?

T.C: To’s, iki en yakın arkadaşın üretmek ve var olmak gayesinin kesişmesiyle ortaya çıktı. Renklerimizi, duygu bütünlüğümüzü ve beraberliğimizin gücünü somutlaştırmak istedik ve bir marka yaratma yoluna girdik. Farklılıklarımız her zaman en büyük denge ve dayanak gücümüz olmuştur. Yıllardır süregelen dostluğumuzun gücünün de markamıza yansıdığına inanıyoruz.

A.C: Markanızın çatısı altında tüketici ile hangi ürünleri buluşturuyorsunuz?

T.L.Y: Şu anda ürün skalamız yüzde 100 pamuk ve özel tasarım fular, bandana, pareo, şal ile sınırlı. Hedefimiz, ürünlerimizin farklı kullanım alanlarını da tüketicilerimizle paylaşmak.

A.C: Başka ürünleri tüketicinin beğenisine sunmayı düşünüyor musunuz?

T.C: Çeşitli aksesuar fikirlerimiz de var. En yakın zamanda bunları da tüketicimizle paylaşmak arzusundayız.

A.C: Ürünlerinizin tasarımlarından bahsedebilir misiniz? Ürünlerin tasarımlarını hazırlanırken nelere önem veriyorsunuz?

T.L.Y: Ürünlerimiz illüstrasyon tekniği kullanılarak tasarlanmakta ve dijital baskı tekniği uygulanılarak yüzde 100 pamuk kumaşlarımızla buluşmakta. Bizim için kumaşın dokusu ve doğal olması hep öncelikliydi. Tasarımlarımızı da doğa, renk, keyif ve özgürlük temalarını baz alarak ve hepsinin kesişmesine özen göstererek yaptık.

A.C: Kış sezonunda ne tarz ürünleri tüketicinin satışına sunacaksınız?

T.C: Kış için hedefimizde yün ve ipek kumaşlar kullanmak var. Tasarımlarımızda temalarımıza her daim sadık kalmak ilk hedefimiz olacak.

A.C: Sizin ürünlerinizi nelerden alabilirler?

T.L.Y: Ürünlerimize Instagram hesabımızdaki bio’muzda belirttiğimiz Shopier linkinden ulaşabilirler. Online hariç, Bodrum – Türkbükü’ndeki Gela Butik’ten de ürünlerimizi satın alabilirler. Bodrum’da farklı bir butik ve online’da da farklı pazaryerleri ile iletişim içerisindeyiz. Bizi takip ederek yeniliklerimizden ve yeni satış kanallarımızdan haberdar olabilirler.

A.C: Markanızın farklılaşması için nelere dikkat ediyorsunuz?

T.C: Biz, hayatın her alanında doğallıktan, samimiyetten, herkesin kendisini dilediği gibi ifade edebilme, kendisi olabilme özgürlüğünden yanayız. Markamızın da doğal, hayatın içerisinden olabilmesine önem veriyoruz. Bu kadar yakın iki arkadaş olarak kurduğumuz markamızda da, bu doğallığı her alanda kitlemize aktarıp, bir topluluk yaratarak farklılaşmak amacındayız.

A.C: Kadınlar ürünlerinizi alırken nelere dikkat ediyorlar?

T.L.Y: Ürünlerimizin özellikle renkleri çok beğeniliyor. Aldığımız geri dönüşlerin neredeyse tümünde mutlaka renklerimizin canlılığından ve tasarımlarımızın özgünlüğünden memnun kalındığı belirtiliyor.

A.C: Şu ana kadar ürünlerinize olan ilgiden bahsedebilir misiniz?

T.C: Ürünlerimize olan ilgiden oldukça memnunuz. Bir topluluk yaratmak istediğimizden bahsetmiştik. Bu hissi doğru aktardığımıza inanıyoruz, çünkü ürünlerimizi satın alan herkes bir şekilde bunları sosyal medyalarında paylaşıp, bizi de etiketleyerek, bizim daha fazla kişiye ulaşmamıza yol açıyorlar. Aldığımız geri dönüşler de, ürünlerin çok kullanışlı, çok yumuşak ve renklerinin çok güzel olduğu yönünde. Yüzde 100 doğal pamuklu yapılarından dolayı, boyutu büyük olan ürünümüz hem şal, pareo, bluz gibi çeşitli şekillerde giyilebilirken, daha küçük olan ürünümüz de bandana, fular, farklı aksesuar biçimlerinde kullanılabiliyor. Bu çok çeşitli kullanım yönleri sayesinde de memnuniyet yarattığımızı fark ediyoruz.

A.C: En çok hangi ürününüz tercih ediliyor? Neden?

T.L.Y: Ürünlerimizin özgün tasarımları ve renklerinden dolayı tüm ürünlerimize aynı oranda ilginin olduğunu, genel olarak da çok renkli ürünlerimizin tercih edildiğini söyleyebiliriz.

A.C: Önümüzdeki dönemde yeni projeleriniz ve hedefleriniz var mı? Varsa hedeflerinizde ve projelerinizden bahsedebilir misiniz?

T.C: Henüz çok yeni kurulan bir marka olmakla beraber, başarılı olma yolunun da süreklilikten geçtiğinin farkında olan iki ortağız. Bu yüzden, şimdiden yeni projelerimizi kurguluyoruz. Şallarımız ve bandanalarımız oldukça sevildiği ve güzel geri dönüşler aldığımız için, önümüzdeki dönemde mutlaka şal üretmeye devam edeceğiz. Onun dışında küpe gibi farklı aksesuarlar da düşünüyoruz.