Müşterilerimiz Kendi Çikolatasını Kendi Tasarlıyor

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2021/05/IMG_0768.png

Pandemi döneminde temelleri atılan Twins Chocolate Shop markasının kurucuları Seda Ortuğ ve Sena Çolakoğlu ile Cumartesi röportajı gerçekleştirdim. Seda Hanım ve Sena Hanım markalarının hikayesini blogum için anlattılar…

Ayben Cumalı: Sizi tanıyabilir miyiz?

Sena Çolakoğlu: Biz tek yumurta ikizleri Seda ve Sena. 25 yaşındayız Muğla’da yaşıyoruz. Üniversite eğitimimizi Muğla’da tamamladıktan sonra buraya yerleştik. İkimiz de farklı alanlarda eğitim almış olmamıza rağmen mutfağı çok seven ve bu anlamda kendini geliştirmek isteyen kişileriz.

Ayben Cumalı: Twins Chocolate Shop markasının kuruluş hikayesinden bahsedebilir misiniz?

Seda Ortuğ: Twins Chocolate Shop’un hikayesi aslında daha çok Sena’nın evde kendi çikolatalarımızı yapmasıyla başladı. Sena birkaç yıldır evde sık sık lokmalık çikolatalar yapardı, birlikte keyifle hazırladığı çikolataları yerdik. Aslında ikimizin de hayali birlikte bir girişimde bulunmaktı. Bu girişimin de mutfakla ya da çocuklarla ilgili olması gerektiğini hep aramızda konuşurduk. İşte tam da pandemi döneminde ikimizin de aynı anda o dönem çalıştığımız işlerden ayrılmasıyla birlikte hem çocukların çok sevdiği hem de mutfaktan çıkan Twins Chocolate shop fikrinin temelleri atıldı.

Ayben Cumalı: Çikolatalarınızın farklılığını ortaya koyan özellikleri nelerdir?

Sena Çolakoğlu: Aslında çikolatalarımız ile markamızın farklığını ortaya koyuyoruz. Kullandığımız malzemelerle, onlarla tasarladığımız tabletlerle Türkiye’de bir ilke imza attık. Bizim farklılığımızı öne koyan en önemli özelliğimiz 9 farklı çikolata seçeneğimizin olması. Ayrıca çikolatalarımızda koruyucu ve katkı malzemesi kullanmamamız.

Ayben Cumalı: Hangi ürünleriniz daha çok tercih ediliyor? Neden?

Seda Ortuğ: Tasarım çikolatalarımız daha çok tercih ediliyor. Bizce bunun nedeni, farklı olmaları ve piyasada muadillerinin bulunmaması. Aynı zamanda hediye edilmek için yaratıcı ve özgün olmalarının, çok tercih edilmelerinde etkili olduğunu düşünüyoruz.

Ayben Cumalı: Sizin ürünlerinizi nerelerden alabilirler?

Sena Çolakoğlu: Tüketiciler bizim ürünlerimizi hem, twinschocolateshop.com web sitemizden hem de çeşitli Pazar yerlerinden (Trendyol, Hepsiburada)dan satın alabiliyor. Bir de çok yakında yeni bir oluşumun da içerisinde olacağız, o da şimdilik sürpriz olsun.

Ayben Cumalı: Önümüzdeki dönem yapmayı planladığınız projelerinizden bahsedebilir misiniz?

Seda Ortuğ: Bizim en öncelikli hedefimiz lezzetlerimizin daha ulaşılabilir ve bilinir olmasını sağlamak. Ayrıca, tüketicilerin tablet çikolataya olan bakış açısı ve tüketim alışkanlıklarını farklılaştırmak gibi çok önemli bir hedefimiz var.

Ayben Cumalı: Müşterinize kendi çikolatalarını tasarlama fırsatı veriyorsunuz. Bu hizmetinizde bahsedebilir misiniz?

Sena Çolakoğlu: Müşterilerimiz web sitemizde, çok zengin malzeme seçeneklerimiz içerisinden ve 9 çeşit çikolatamızdan sevdiği ve damak tadına uygun olanları seçerek kendi çikolatasını yaratabiliyor. Ayrıca tasarım tabletlerimiz de zevklerine göre özelleştirebiliyorlar.

Ayben Cumalı: Müşteriniz ne tarz çikolatalar tasarlıyorlar?

Seda Ortuğ: Müşterilerimiz genellikle kişiselleştirilmiş çikolatalar tasarlamak istiyor. Çikolatalarında bir isim ya da harf olması müşterilerimizin çok ilgisini çektiğini söyleyebilirim.

Ayben Cumalı: Müşterilerinizi hangi yaş grubu oluşturuyor?

Sena Çolakoğlu: Çikolata her yaştan insanın çok severek tükettiği bir besin bu nedenle bizim ürünlerimiz de her yaş grubuna hitap ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ayben Cumalı: Müşterileriniz çikolata alırken nelere dikkat ediyorlar?

Seda Ortuğ: Müşterilerimiz, çikolata alırken içeriklerine, koruyucu ve katkı maddesi içerip içermediklerine dikkat ediyor.

Ayben Cumalı: Çikolata workshopları yapmayı düşünüyor musunuz?

Sena Çolakoğlu: Evet, pandemi sürecinden sonra workshoplar planlamayı düşünüyoruz.

Ayben Cumalı: Ürünleriniz konusunda müşterilerinizden nasıl geri dönüşler alıyorsunuz?

Seda Ortuğ: Müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler bizim en büyük motivasyonumuz diyebiliriz. Bu geri dönüşler genellikle memnuniyet ve mutluluk içeriyor. Buna sebep olabilmek bizim adımıza çok kıymetli.

© Ayben Cumalı 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.