Şıklığına Şıklık Katmak İstiyorsan Büyük İnci Kolyeleri Dene

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2020/02/20200208_155643-1280x1707.jpg

Liya İstanbul takının sahibi Yasemin Küçük ile 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle Feriye’de düzenlenen Loveland Festivali’nde karşılaştık, sohbet ettik. Yasemin Hanım’ın hepsi birbirinden şık, el emeği göz nuru inci kolye ve küpelerine hayran kaldım. Klasik bir takı olan inciyi nasıl modernleştireceğimiz konusunda ondan öğrendiklerimi sizlere aktarmak istedim…

AC: Bu işe nasıl başladınız?

YK: Arkadaşımın gerçek inciler satan bir dükkanı var. Gerçek incilerin fiyatları çok yüksek. İnsanlar değil satın almak, yanına bile yaklaşamıyor. Dedik ki; biz de o zaman incileri bijuteri ile karıştıralım ama en iyi kalite malzemeyi kullanalım, böylece fiyat düşer ama herkes takabilir.

AC: Bu senenin inci modasından bahseder misiniz?

YK: İnci zarafeti temsil ettiği için insanlar standart dışına pek çıkamıyor. Chanel 2020 yılını zincir ve inci yılı seçti. O zaman biz de böyle devam edelim dedik. Bu kez koca koca incileri kimler takacak diye düşünmeye başladık. Modacı Gülşah Saraçoğlu koca koca incilerle, zincirleri karıştırarak bir akım başlattı. Herkes şu an koca koca inciler takıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AC: İş yaşamında bu büyük incili zincirler takılır mı?

YK: Evet takılır. Ne giyeceğinize bağlı. Siyah pantolon üzerine beyaz gömlekle takıldığında çok güzel duruyor. İnciler her kıyafetle kullanılabilir. Eskiden insanlar abiyenin üzerine klasik inci takarlardı. Şimdi görmüş olduğunuz bu kocaman incileri takıyorlar.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© Ayben Cumalı 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.