Tasarım Ürunler Üreten ‘Ownn’ Markası

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2023/05/IMG-20230510-WA00251-1280x1707.jpg

 

OWNN markasının kurucusu Ceren Kılıç ile markasının hikayesini konuştuk.

AC: Sizi tanıyabilir miyiz?

CK: 1982 İzmir doğumlu evli ve iki çocuk annesiyim. Özel İzmir Amerikan Lisesi ardından Celal Bayar Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra kurumsal hayatıma Efe Rakı Pazarlama Departmanı’nda başladım. Ardından Amway Türkiye Genel Merkez’de Pazarlama Departmanı’nda Ürün Sorumlusu olarak çalışırken ilk çocuğumu doğurdum ve kurumsal hayata veda ettim.

AC: Markanızın kuruluş hikayesi hakkında bilgi verebilir misiniz?

CK: İkinci çocuğumun da büyüyüp okula başlamasından sonra kendime vakit ayırmaya başladığım dönemde kendi markamı yaratmaya karar verdim. Titiz ve düzenli bir kadın olmanın getirdiği ihtiyaçlardan doğan seyahat düzenleyicilerinden yola çıkarak kişiselleştirilmiş valiz içi setleri ve makyaj çantalarıyla ilk koleksiyonumu hazırlayıp OWNN markasını yarattım.

AC: OWNN markasının çatısı altında hangi ürünleri tüketici ile buluşturuyorsunuz?

CK: OWNN’un hedef kitlesi düzenli olmayı ve özel olmayı seven kadınlar. Kadınlar her zaman “özel” olmayı ve düzenli olmayı isterler. Hem kendilerine “özel” olacak hem de düzenli olmalarını sağlayacak; 4 farklı makyaj çantası, valiz içi setler, kirli torbaları, ayakkabı-çanta keseleri gibi kişiye özel olarak isim ya da baş harfi nakışı ile müşterilerimizle buluşturduğumuz çantalarımızı ilk olarak müşterilerimize sunduk. Daha sonra ürün portföyümüze günlük hayatta da rahat kullanabilecekleri ama aynı zamanda yine onlara özel olacak nakış işlemeli suni deri çantalarımızı ürünlerimiz arasına ekledik.

AC: Ürünlerinize yeni ürünler eklemeyi düşünüyor musunuz?

CK: Önümüzdeki günlerde yeni sürpriz yaz koleksiyonumuz da ürünlerimize ekleyeceğiz.

AC: Kişiye özel hazırladığınız ürünlere karşı ilgi nasıl?

CK: Ürün portföyümüzün piyasadaki diğer ürünlerden en önemli farkı kişiye özel olması. O yüzden karşılaştığımız ilgiden memnunuz.

AC: Ürünlerinizin hedef kitlesi hakkında bilgi verebilir misiniz?

CK: İlk başta hedef kitlemiz 18-50 yaş arası kadınlar olmasına rağmen erkeklerden de beklediğimizden daha fazla ilgi görüyoruz bu da bizi oldukça mutlu ediyor.

AC: Ürünlerinizin fiyat aralıkları hakkında bilgi paylaşabilir misiniz?

Tekli ürünlerde fiyatlarımız 200₺’den başlamaktadır.

 

AC: Daha çok hangi ürünleriniz tercih ediliyor?Neden?

CK: Markayı yaratırken de tahmin ettiğim gibi en çok valiz içi setlerimiz ve makyaj çantalarımız tercih ediliyor. Ama son dönemde baş harfi işleyerek kişiselleştirdiğimiz deri çantalarımız da revaçta.

AC: Ürünlerinizi farklılaşması için nelere dikkat ediyorsunuz?

CK: Ürünlerimizin piyasada çok fazla alternatifi olmasına rağmen kişiye özel olarak nakışla isim ya da baş harfi işlenmesi ürünlerimizi diğerlerinden ayırıyor.

AC: Önümüzdeki dönem markanız ile ilgili projeleriniz neler?

CK: 2023 yaz dönemi için sadece mağazalara özel yapacağımız yeni bir koleksiyon hazırlamaktayız. Haziran başı itibariyle Alaçatı ve Bodrum’da ki seçkin mağazalarda ürünlerimiz satışa çıkacak.

AC: Ürünlerinizin yurtdışı pazarında satışı var mı?

CK: Web sitemiz www.ownn.com.tr ‘den ayrıca ETSY mağazamızdan yurtdışı satışlarımız mevcut.

© Ayben Cumalı 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.