Taşları İp ve Deri İle Buluşturuyor…

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2021/10/IMG-20211008-WA0025.jpg

Ase Design markasının  yaratıcısı Sevil Altun ile Cumartesi röportajı gerçekleştirdim. Kişiye özel tasarım aksesuarları seven biri olarak merak ettiğim sorularımı röportajım için sordum.

AC: Sizi tanıyabilir miyiz?

Muğla Üniversitesi Restorasyon Bölümü’nden mezun oldum. Kurumsal hayatımın yanı sıra yaratıcılığımı kullanarak takılarımı aksesuar seven kadınlarla buluşturuyorum.

 

AC: Ase Design markasının kuruluş hikayesinden bahsedebilir misiniz?

Her zaman kendi zevkime göre takılar tasarlıyordum ve çevremden aldığım olumlu geri dönüşler sonucu Ase Design markamı hayata geçirdim. Markamı kurarken arkadaşlarımın da desteğini aldığımı söyleyebilirim. Şu ana kadar farklı konseptlerde birçok takı tasarladım ve tasarlamaya devam ediyorum.

AC:markanızın çatısı altında hangi ürünleri tüketici ile buluşturuyorsunuz?

Kristal taşlar, swarovski taşlar, deriler, ipler kullanarak hayal edebildiğim her ürünü tasarlayıp kadınlarımızın kullanımı için beğenilerine sunuyorum. Hazırladığım her ürünün her birini kişiye özel emek harcayarak tasarlıyorum.

AC: Önümüzdeki dönemde ürün kategorinize yenilerini eklemeyi düşünüyor musunuz?

Sürekli tasarlamak, üretmek, yaratmak için düşünüyorum ve çalışıyorum. Önümüzdeki dönemde birbirinden farklı aksesuar tasarımlarını kadınların beğenisini sunacağım.

AC: Ürünlerinizi hazırlarken hangi ürünleri kullanıyorsunuz?

Dediğim gibi aksesuarlarımı hazırlarken birçok ürün kullanıyorum. Bunların başında kristal, Swarovski taşlar, inciler ve ipler kullanıyorum. Her zaman da yeni ürünleri aksesuarlarımda kullanmaya devam edeceğim. Sadece ürünleri kullanmıyorum.  Bu işte yaratıcılık çok önemli yaratıcılığımı da ortaya koyuyorum.

AC: Ürünlerinizi kaç gün içinde müşterilerinize ulaştırabiliyorsunuz?

Müşterinin talebine göre ürünlerin teslim süresinin değiştiğini söyleyebiliyorum. Ürünlerimizi maksimum 5 gün içinde müşteriye kargolanıyor.

AC: Sizin ürünlerinizi nelerden alabilirler?

Şimdilik Ase Design’a ait Instagram sayfasında temin edebilirler. Bize yazdıklarından sonra hızlı bir şekilde ürünlerini hazırlayıp kendilerine kargoluyoruz. Tabii ilerleyen dönmeler için başka satış kanalları düşünüyoruz.

AC: Pandemi döneminde takılara ilgi nasıldı?

Pandemi mental olarak hepimiz için zor bir dönemdi, tabi bizi de etkiledi. Pek çok sektör gibi biz de etkilendik.

AC: Müşterilerinizin istediği ürünlere göre özel tasarımlar hazırlıyor musunuz?

İstediği tasarıma göre bize ait olan taşlar ve metaryellerle sınırları aşabiliriz.

AC: Takı workshopları düzenlemeyi düşünüyor musunuz?

Neden olmasın😊

© Ayben Cumalı 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.