Türkiye’nin TSEK Onaylı Yıkanabilir, Tekrar Kullanılabilir İlk Hijyen Koruyucu Kumaş Maskesi Penti’den!

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2020/07/Unknown-007.jpg

Şu an sağlığımız için iki şeyin çok önemli olduğu herkes tarafından biliniyor. Birincisi maske takmak ikincisi ise sosyal mesafe. Sağlığımız için olmazsa olmazlarımız diyebiliriz. Penti maske ile ilgili bir ilke imza attı. Türkiye’nin TSEK onaylı yıkanabilir, tekrar kullanılabilir ilk hijyen koruyucu kumaş maskesi Penti Blu Sky markalı maskeleri Penti tarafından üretilerek raflardaki yerini aldı. Maskenin özellikleri ile ilgili Penti Head of Design’ı Ayşin Bicioğlu ile konuştum.

AC: Penti tarafından üretilen Penti Blu Sky markalı maskelerin özelliklerinden bahsedebilir misiniz?
Ayşin Bicioğlu: İlklerin markası olarak bu kez toplum sağlığına yönelik inovatif bir ürünü tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Markam adına ve sektör adına guru verici bir iş ortaya çıkardık ekip olarak ve Türk Standartları Enstitüsü TSEK tarafından TSE K 599 maske kriterlerine uygun olarak Türkiye’nin ilk hijyen koruyucu kumaş maskesini geliştirdik.

Penti Blu Sky koruyucu maske kumaşı, bakteri üremesini önlemek için Sağlık Bakanlığı onaylı Alman Silver Iyon teknolojisi ile işlenirken bakteri filtrasyonu %98,7 koruma sağlıyor. 50 dereceye kadar yıkanabilen maskelerimiz mikrobiyal temizlik testlerinden geçtiği gibi biyosidal etki ömrü 50 kez yıkamaya kadar devam edebiliyor. Maskelerimiz tamamiyle tüketicilerimizin rahatı ve güvenliği için tasarlanıp çevreye duyarlı olma noktasında da sağladığı katma değer son derece kıymetli ki bu noktada mutlaka altını çizmek istiyorum. Tek kullanımlık olmadığı gibi uzun süreli kullanımı ile sürdürülebilir bir geleceğe katkısı önemli.

Maskelerin sadece kendisi değil üretimi de aynı şekilde hijyen bariyerleri içerisinde gerçekleştirildi. Üretim, kesim, dikim ve paketleme süreçleri tamamiyle hijyenik şartlarda özel olarak hazırlanan bir tesiste gerçekleştirildi. Temel fonksiyonu koruyucu özelliğe sahip olan Penti Blu Sky koruyucu maskeler, kullanıcıyı tüm dış etkenlerden, kirli havadan, kötü bakteri oluşumundan ve çeşitli kimyasallardan korurken aynı zamanda cilde rahatlık veren ve yumuşatan apreler veya elyaf yapısıyla mükemmel konfor sağlıyor. Maskenin kaymasını engelleyen özel telli yapısı, çeneyi kavrayan mükemmel formunun yanında, kullanılan teknik kumaşlar ile ürünün kullanım süresi de normalden uzun olabiliyor.

AC: TSEK onaylı ilk maskeyi Penti olarak siz ürettiniz. Bildiğiniz gibi piyasada birçok yıkanabilir kumaş maskeler, nano teknolojisi ile üretilen maskeler satılıyor. Sizin maskelerin bunlardan farkı nedir?

Ayşin Bicioğlu: Ben hem kendim hem eşim ve hem de oğlum için güvenle kullanabiliyorum. Aynı şekilde gönül rahatlığı ile de tavsiye edebiliyorum. Neredeyse %100’e yakın bir koruma sağlıyor maskelerimiz. Uzun süreli kullanımda terleme ve koku yapmadığı gibi bu özellikleri ile yaşam konforunuza da muazzam bir katkı sağlıyor. Aynı zamanda kumaş yapısı sayesinde yüzünüzde bir ağırlık hissetmiyorsunuz. Aksine nefes alabilen yapısı ile günlük yaşam içerisinde size rahatlıkla uyum sağlayabiliyor.

AC: Penti Blu Sky maskeler gün içinde en fazla kaç saat kullanılabiliyor?
Ayşin Bicioğlu: Maske kumaşı ipliğinde barındırdığı gümüş özelliği ile bakterilere karşı ömür boyu koruma sağlayabilecek özellikte. Şu an piyasada bulunan birçok maske uzun süre kullanımda ağız kısmında nemlenme yapabiliyor. Bu nedenle en fazla 3 saat kadar kullanımı uygun oluyor. Ancak Penti BLUSKY maskeler nemlense dahi bakteri üretmediği için 6-8 saate kadar kullanılabiliyor.

AC: Penti Blu Sky markalı maskeleri tüketiciler nereden alabilirler?
Ayşin Bicioğlu: %100 e yakın mükemmel koruma sağlayan Türkiye’nin ilk kumaş hijyen koruyucu maskelerine şu anda www. penti.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Yine bu hafta mağazalarımızda da maskelerimiz yer almaya başlıyor olacak.

AC: Penti Blu Sky markası ile ürettiğiniz maskeleri kadınlar ve çocuklar için ürettiniz. Peki maskeleri erkekler için de üretecek misiniz?
Ayşin Bicioğlu: Çocuklar ve yetişkinler için farklı desen ve renklerde 3 farklı boy ve ölçüye sahip maskelerimiz. Yakın zamanda yeni renkler ve desenleri ekleyeceğiz koleksiyona çünkü biliyoruz ki maske artık hayatımızın vazgeçemeyeceğimiz bir aksesuarı haline geldi. Özel ölçüleri ile kişinin yüz yapısına kolayca uyum sağlayabilen maskelerimiz aynı zamanda kişiye özel yapılmış hissi veriyor. Çocuklar için Small, kadınlar için M ve erkekler için ise L bedenleri mevcut.

AC: Maskelerin satışı şimdilik sadece online olarak yapılıyor. Mağazalarda ne zaman satışa sunulacak?
Ayşin Bicioğlu: Geçtiğimiz hafta penti.com üzerinde tüketicilerimizle buluşturduk koleksiyonumuzu. Girdiği ilk andan itibaren büyük bir talep ile karşılaştık. Tüketicimiz sağlık ve hijyen noktasında son derece hassas ve bilinçli.
Bu hafta tüm ürünler mağazalarımızda da yer almaya başlıyor olacak.

AC: Maskelerin fiyatı nedir?
Ayşin Bicioğlu: 14.95 TL’den satışı başladı. Ancak 3 ürün aldığınızda ise 2 ürün bedeli ödüyorsunuz. Buda bir avantaj sağlıyor. 50 kez kullanımı düşündüğünüzde ise ürünün katma değeri ve ederi ciddi anlamda toplum sağlığına faydayı barındırıyor.

AC: Pandemi sürecince tüketicileriniz için neler sağladınız?
Ayşin Bicioğlu: Türk kadının love markı ve onların en yakın dostu olarak tüketicimize yine onların gönül rahatlığı ile kullanıp güvenle alabilecekleri bir ürün geliştirmiş olmanın hazzını yaşıyoruz. Covid-19 pandemisi tüm dünyayı etkisi altına almaya başladığında toplum olarak duyduğumuz endişe yerini büyük bir güvene bıraktı. Pandemi sürecince gösterdikleri özveri ve bizlere verdikleri güven için haklarını ödeyemeyeceğimiz sağlık çalışanlarımızın yanında olarak, toplum için üretilen 500.000 maskeye katkı sağladık, tüketicilerimizin moralini yukarıda tutmak için dijital etkinlikler gerçekleştirdik, yakın dostlarımız sokak hayvanlarını unutmadık ve Penti olarak #hepbirlikte mottomuzun altını birçok kez çizdik. Evde bir yaşam için tüketicilerimizi mutlu edecek, rahat hissettirecek ürünler geliştirdik. Örneğin, Feel Free isimli sütyenimiz verdiği rahatlık hissi ile birçok kadın tüketicimizin aradığı ve aynı zamanda vücut yapısı seçmeden herkesin rahatlıkla kullanabileceği mükemmel konforu sundu onlara. Yine ilk kez dünyada Penti’nin plaj giyime taşıdığı MySizeOneSize koleksiyonu ile deneme yapmadan ürün atın almayı mümkün kıldık. Bedensiz ve kişiye özel yapısı ile bu özel koleksiyon, ister XS ister XL bedene sahip olun her ölçüdeki beden uyum sağlayabilme özelliğine sahip.
Bugün ise Türkiye’nin ilk hijyen koruyucu kumaş maskesini yine tüketicilerimizle buluşturduk.
İlklerin markası olarak yenilikten, üretmekten ve tüketicimizin yaşam kalitesine katkı sağlamaya vazgeçmeden devam edeceğiz. Dün olduğu gibi bugünde, yarında #hepbirlikte olmaya devam edeceğiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© Ayben Cumalı 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.