VAPAA CREATION MARKA HİKAYESİ…

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2023/06/IMG-20230529-WA0034.jpg

 

Atılım Üniversitesi Havacılık işletmeciliği mezunuyum. Üniversiteden sonra iş hayatıma başladım.

Mezun olduğum bölüm ile alakalı birkaç farklı iş tecrübem oldu. Sonrasında evlendim ve iş hayatına bir süre ara verdim. Evde olmak ilk zamanlarda çok keyifliymiş gibi gelse de sonrasında bu durum beni rahatsız etmeye başladı.

Tamamen bana ait bir zamanım vardı ve ben bunu boşa geçirmek yerine bir şeyler yapmalıyım diye düşünerek çini kursuna başladım. Her şey harika süper ilerlerken malum pandemi süreci ile hepimiz evlerimize kapandık. Bu sürede evde ne yapabilirim ne üretebilirimin araştırmasına girdim ve böylelikle punch nakışı ile tanıştım.

Önce evde kendi kendime ufak tefek şeyler yaparak başladım. Yaptığım şeylerin arkadaşlarım ve yakın çevrem tarafından çok beğenilmesi motivasyonu ile kursa başladım. Kursta ilk yaptığım Frida desenli bir kırlent kılıfıydı.

Çok yakın bir arkadaşımın yaptığım kırlenti satın almak istemesi ile hikayem başladı. Şu anda yalnızca yastık üzerine yoğunlaştım ilerleyen zamanlar için farklı fikirlerim var.

Acelem de yok. Şuan yaptığım işten aşırı keyif alıyorum. İnsanlarla iletişim halinde olmak , konuşarak fikir alışverişi yaparak ürün tasarlamak, seçtiğim desenlerin renklerin insanlar tarafından çok beğenilmesi beni çok mutlu ediyor. Ben ürünlerimde kendi zevkimi insanlara sergiliyorum, farklı olmak ya da fark yaratmak üzerine bir stratejim hiç olmadı, bu yola çıktığım ilk günden beri ürünlerime karar verirken tek kıstasım kendi tarzımı tüm ürünlerime yansıtabilmek. Ürünler el yapımı ve hassas ürünler olduğu için insanlardan gelen en sık soru yıkayabilir miyiz ya da nasıl yıkamalıyız oluyor.

Hepimizin bildiği gibi el yapımı ürünler hassastır ben de müşterilerime ürünlerimizi yüksek derecede ve sık yıkamaktan kaçınmalarını öneriyorum. Ürünlerimde genelde standart fiyat uyguluyorum, modele ya da desene göre değişmiyor. Fakat bazen müşterilerimle için kişiselleştirdiğim ürünlerde, ürün bazında fiyatlandırma yapıyorum. Sipariş teslimatlarımda fazlasıyla hassas davranmaya özen gösteriyorum ve taahhüt ettiğim zaman diliminde teslim ediyorum.

Vapaa markasıyla Türkiye ve yurtdışında keyifle çalışabileceğim iş ortaklarımın artması ve her evde küçük bir vapaa dokunuşu hedefliyorum.

© Ayben Cumalı 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.