Vazgeçmeden Üretmeye Devam…
Haziran 26, 2021

Vazgeçmeden Üretmeye Devam…

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2021/06/IMG_20210423_162047_047-2.jpg

Arien Design markasının kurucusu Saniye Özbek ile Cumartesi röportaj gerçekleştirdim. Markasının hikayesini blogum için anlattı.

AC: Sizi tanıyabilir miyiz?

SÖ: Marmara Üniversitesi Resim Öğretmenliği mezunuyum. Uzun yıllar eğitim ve tasarım sektöründe çalıştım. Şu anda hem kendi resimlerimi üretip hem de Arien Design marka ile ilgileniyorum.

AC: Arien Design markanızın hikayesinden bahsedebilir misiniz?

SÖ: Aslında üniversite yıllarından beri çok girişimim oldu. Fakat o girişimlerim istediğim gibi olmadığında dolayı devam etmedim. Ama aklımda hep kendi markamı kurup büyütmek vardı. İşlerimden dolayı erteliyordum. Sonrasında pandeminin başlamasıyla birlikte evde kendime ayırdığım vakit daha da arttı ve kendi kendime kafamdaki tasarımları çizmeye başladım. Tamamen kendi görsel ihtiyaçlarımdan doğdu diyebilirim. Dekorasyon ürünü alırken neden hepsi aynı? Veya neden kendine özgü, renkli vazolar bulamıyorum? diyerek Arien Design’ın ilk adımlarını atmış oldum.

AC: Markanızın çatısı altında hangi ürünleri tüketici ile buluşturuyorsunuz?

SÖ: El boyaması vazolar, tütsülükler, istek üzerine duvar tabakları ve el yapımı unique takılar hazırlıyorum.

AC: Ürün gamınıza hangi ürünleri eklemeyi düşünüyorsunuz?

SÖ: Ürünlerimin hepsini tek tek elimde ürettiğim için daha az parçalarla çalışmak istiyorum. Ama ilerleyen zamanlarda yine tarzıma uygun şekilde farklı ürünler de hazırlamayı düşünüyorum.

AC: Ürünlerinizi hazırlarken ilham kaynaklarınız var mı?

SÖ: 10 seneden fazla zamandır sanatın içinde olduğum için gördüğüm, izlediğim, yaşadığım her şey benim sanatıma dahil oluyor. Sadece Arien Design’ı kurarken daha benzersiz, renkli, tatlı illüstrasyonlar yapmayı tercih ettim. Bunlar da benim ruhsal süzgecimin yansımaları olduğunu söyleyebilir.

AC: Sizin ürünlerinizi nelerden satın alabilirler?

SÖ: Türkiye’de www.shopier.com, www.miamano.com, www.aybencumalishop.com, www.tilkitasarım.com. Yurtdışında ise Etsy ve The Gift by Ayca (UK). Satış kanallarımıza yenileri eklenmeye devam edecek.

AC: Daha çok hangi ürünleriniz tercih ediyor?

SÖ: Ürünlerimin hepsinin aynı derecede ilgi gördüğünü söyleyebilirim.

AC: İlerleyen dönemde workshoplar düzenlemeyi düşünüyor musunuz?

SÖ: Workshoplar düzenlemek gibi bir planım kısa vadede bulunmuyor.

AC: Tüketicinin dekoratif ürünlere ilgisi nasıl?

SÖ: Dekoratif ürünlere ilgi daha da artıyor. Tüketicinin de renkli ve özgün tasarımlara ne kadar hasret kaldığını, piyasadaki eksikliğini Arien Design vazolarımı tanıtmaya başladığım zaman farkına vardım. Bazıları sade vazo tercih ederken bazıları özgün işler tercih ediyor.

AC: Önümüzdeki dönemdeki hedeflerinizden ve projelerinizden bahsedebilir misiniz?

SÖ: Güzel iş birliklerimiz olacak. Süreçleri sayfamdan duyuruyorum. Yolun başındayım çok hedeflerim var. Vazgeçmeden üretmeye devam!