Yoksa Siz Hala İzmir’in Kızları Müzikali’ni Seyretmediniz mi?

Yoksa Siz Hala İzmir’in Kızları Müzikali’ni Seyretmediniz mi?

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2020/03/20200308_201650-1.jpg

Kendinizi ödüllendirmek istiyorsanız ‘İzmir’in Kızları Müzikali’ doğru tercih. Ben 8 Mart Kadınlar Günü’nde, bütün kadınlar adına kendimi ‘İzmir’in Kızları Müzikali’ne giderek ödüllendirdim. Müzikalin sahnelendiği UNIQ Hall’e girer girmez, şık sepetlerin içindeki güllerden bir tane uzattılar. Benimle birlikte o gün müzikale gelen bütün kadınlara uzatılan her güle müzikalin broşürü iliştirilmişti. Kendimi mutlu hissettim.

Most Production’ın yapımcılığını üstlendiği, her yaştan insanın her zaman keyifle dinlediği Sezen Aksu’nun şarkıları bir müzikal olarak sahneye taşınınca unutulmaz bir şölen ortaya çıkmıştı. Gökçe Bahadır, Olgun Toker, Burak Sevinç, Derya Alabora, Parla Şenol, Nihan Büyükağaç, Seda Akman, Sinan Çatıkkaş, Yağmur Anaz, Mebrure Yağmur Anaz, Esra Yaşar, Gizem Akdoğan, Elif Bağcı’nın başarılı performansları, sizi içinde bulunduğumuz gündemin sıkıntılarından koparıp küçük, sıcacık bir Ege kasabasına götürüyor. İçiniz ısınıyor, duygularınız dans ediyor. Hiç bitmesin istiyorsunuz.
Oyun bitiminde kuliste müzikalin başrol oyuncusu Gökçe Bahadır’ı ziyaret edip kutladım. Oyunun anısına bir de fotoğraf çektirdik. Saatlerce performans sergilemesine rağmen sıcak tavrına, güler yüzüne ve bitmeyen enerjisine hayran kaldım.

Gökçe Bahadır’la vedalaşıp UNIQ Hall’den ayrılırken elimdeki kırmızı güle iliştirilen broşürü bir daha açtım. Sezen Aksu’nun çok sevdiğim şarkısının sözleri vardı. En altta ise ‘Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun’ yazıyordu. Kutlu olsun. O güzel şarkının sözlerini mırıldanarak yürürken sizinle de paylaşayım istedim.

Hayat zorlaşınca
Çıkmaz sokaklarda soluksuz kalınca
Azalınca manadan
Seyyar sevdalarda parçalanınca

Dil yetmeyince
Göz görmeyince gönül hissetmeyince
Kırılınca camdan kalp
Dönüp yalnızlığa kilitlenince

Dert bitmeyince
Bildiğin çektiğine yetmeyince
Düşmanında kendini yakalayınca
Bi daha kin gütmeyince

O zaman şarkı söylemek lazım avaz avaz
O zaman şarkı söylemeli çığlık çığlığa
O zaman yüreğin yükü hafifler belki biraz
O zaman şarkı söylemek lazım avaz avaz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *