Bir Markayı Sürdürülebilir Kılan Nedir?

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2023/08/20230815_181236-1280x1707.jpg

Baylan 1923 yılından beri İstanbul’da faaliyet gösteriyor. Kadıköy’deki yerlerine birçok defa uğrayıp en güzel tatlılarından biri olan ‘Kup Griye’ tatmışımdır. Benim gibi birçok insan da dostlarıyla gidip keyifle vakit geçirdiği gibi enfes tatlılarının da müdavimi olmuştur.

Bu markanın bu kadar yıllar başarılı olarak faaliyet göstermesinin temelinde yatan nedenleri düşündüğümde ; ürünlerinin lezzetinde ödün vermemesi, hizmet kalitesini hep yüksek tutması, müşteri memnuniyetinin önceliğinde olması markasının sürdürebilirliğini sağlıyor.

Bir markanın sürdürebilir olması için ciddi bir çaba, emek, özveri, yaptığı işi her geçen gün bir çıta daha yükseğe çıkarmak için markanın var gücü çalışması gerekiyor.

Tabii bunun yanı sıra açtığı şubeler ile bilinirliğini artırması gerekiyor. Bebek’teki şubesi ile de marka ürünlerinin lezzetinin yanı sıra mekanın şıklığı ve yerinin konumuyla müşterilerini etkilediğini söylenebilir.

Benim en sevdiğim tatlısının ‘Kup Griye’ olduğunu söylemiştim. Fakat  Baylan’ın klasikleri arasında Trüf, Adisababa, Montebianco, Karamel ve Moncheri saymadan edemeyeceğim. Her birinin lezzeti birbirinden farklı.

Yıllarca aynı lezzetleri farklı damak tadı olan kişilerde beğendirmek kolay bir iş değil.
Bir çok insanın gençliğinin  pastahanesi hala aynı kalite ve güzellikte aynı yerinde değişmeyen tad ve lezzeti ile hizmet vermeye devam ediyor. İşte sürdürülebilir bir marka olmak budur!

© Ayben Cumalı 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.