Oyuncak Müzesi 7’den 77’ye Herkes İçin

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2020/02/20200215_141111_001-1280x1707.jpg

İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan 2005’te şair/yazar Sunay Akın tarafından kurulmuştur. 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerinin sergilendiği müze tarihi bir köşkte yer alıyor.

Sunay Akın’ın 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi dünya tarihini daha eğlenceli, daha akılda kalıcı bir öğrenme yöntemi ile ziyaretçilere sunmakta. Örneğin, uzay oyuncaklarının sergilendiği bölümde Ay’a ulaşma çabası, tren oyuncakları bölümünde ise sanayi devrimi oyuncakların diliyle anlatılmakta. Müzenin dekoru da bu düşünceyle sahne tasarım sanatçısı Ayhan Doğan tarafından tasarlanmış. Müze bir şair tarafından açılmış olması ve bir sahne tasarım sanatçısı tarafından tasarlanmış olması özelliği ile de dünyada bir ilk.

Oyuncak Müzesi’nde bulunan mağazadan sevdiklerinize hediye alma fırsatını bulmanın yanı sıra kafesinde dinlenip kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Gitmeden önce Oyuncak Müzesi’nin web sitesinden müze hakkında bilgi edinmenizi öneririm…

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© Ayben Cumalı 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.