Cihat Taşkın’dan 100. Yıl Marşı

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2023/10/Screenshot_20231029_082636_Gallery.jpg

Cuma akşamı Süreyya operasında Aromsa Genç Oda Orkestrası ve Fidan Kurt Kasapbaşı yönetiminde ‘İstanbul’un Sesleri’ korosu tarafından ilk defa icra edilen Cumhuriyet’in 100. yılı için  Cihat Taşkın’ın bestelediği ‘Cumhuriyet’ marşını dinleme fırsatım oldu.

Konserde koronun seslendirdiği Cumhuriyet Marşı kısa süre sonra izleyiciler tarafından beğeni topladığını gözlemledim. Cihat Taşkın instagram sayfasına şu notu yazmış. ‘Bu sevinci yaşmak benim için çok büyük bir onurdur. Gelecek günlerde marşımızın profesyonel bir kaydını gerçekleştireceğiz ve notlarını yayınlayacağız. Bu da benim naçizane Cumhuriyetimize küçük bir armağanım olacak’.  

‘Aromsa Genç Oda Orkestrası’nın müzisyenleri ve ‘İstanbul’un Sesleri’ korosundaki genç sanatçılar izleyicilere keyifli dakikalar yaşattılar. Konserde müzisyenlerin heyecanı, mutluluğu, coşkusu izleyenlere geçtiğini söyleyebilirim. Süreyya Operası’nın Sahnesi’ni dolduran izleyiciler salonda mutlulukla ayrıldılar. Nice yüzyılların birlik, beraberlik ve umutla geçmesini dilerim.

© Ayben Cumalı 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.