HAYATIN İÇİNDEN BİR OYUN…

https://aybencumali.com/wp-content/uploads/2022/06/Gorsel-1.png

Uniq Açıkhava’da 16 Haziran Çarşamba akşamı Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı, Demet Akbağ’ın  başrolünü oynadığı “Aydınlıkevler” tiyatro oyununu Uniq Açıkhava’da izleme fırsatım oldu.

Havanın biraz serin olmasına rağmen bütün koltuklar neredeyse doluydu.Demet Akbağ’ın çok uzun aradan sonra tekrar tiyatro sahnesinde olması bu kadar kalabalık tiyatro severi bir araya getirmede önemli bir etkendi.

Seyircileri 1970’li yılların atmosferi ile soğuk Ankara gecelerine taşıyan “Aydınlıkevler” adlı oyun, bir yandan da dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir mahallede, herhangi bir babaanne ile torunun hayatından, zamansız ama ‘her zamana ait’ bir hikâye anlatıyor.

Yaşanmışlıkların anlatıldığı oyunun oyuncu kadrosu şöyle; Demet Akbağ, Salih Bademci, Burak Dakak, Sinem Ünsal Nebi Tolga Yılmaz, Sevda Baş, Caner Alkaya, Barkın Sarp, Ömer Güneş ve Kiraz Tosun. Yapımcılığı BKM’in yaptığı oyunun yönetmenliğini Serdar Biliş, proje yapımcılığını ise Nisan Ceren Özerten üstleniyor.

Hayatın yoğun temposundan  sıyrılıp keyifli saatler  geçirmek isterseniz  “Aydınlıkevler”  oyununun güzel bir tercih olacağını düşünüyorum.

 

© Ayben Cumalı 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.